Körfeze Örnek Olsun

Körfeze Örnek Olsun
Haber Detay

Azerbeycan Bulvarına yürüyüş yolu, engelli parkurları, bisiklet yolu çalışmaları son hızla devam ediyor.26.07.2012 17:34

Edremit Belediye Başkanı Av. Tuncay Kılıç son yıllarda fen işleri alanında yaptığı başarılı çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek Körfez’e örnek olacak bir projeyi hayata geçiriyor. Şehrin ana yolarından olan Azerbeycan Bulvarında başlatılan kilit parke taş, yürüyüş yolu, engelli parkurları ve bisiklet yolu çalışmaları ile birçok büyükşehirde bulunmayan bir bulvarı şehre kazandırıyor.

Edremit Belediye Başkanı Av. Tuncay Kılıç’ın direktifleri doğrultusunda alt yapı ve yol çalışmalarına hız veren ve bugüne kadar birçok başarılı projeyi hayata geçiren Belediye Fen İşleri Müdürlüğü Azerbaycan Bulvarında başlattığı proje ile de göz dolduruyor. Başkan Av. Tuncay Kılıç’ın özel talimatı ile içerisinde yürüyüş yolu, engelli yolu ve bisiklet yolu da olacak olan bu proje Körfez’de ilk olarak gösteriliyor. Vatandaşların sıklıkla şikayetlerine konu olan yolun komple yenilenerek kilit parke taş çalışmaları ile modern bir görünüme kavuşacağını ifade eden belediye yetkilileri proje kapsamında yaşanan trafik sıkıntısına vatandaşın gösterdiği anlayış içinde ayrıca teşekkür etti. Edremit Belediye Başkanı Av. Tuncay Kılıç’ın ikinci döneminde yapılan 30.000m2 oluk, 227.000 m2 parke taş, 397.000 m2 sıcak asfalt, 62.000 m2 soğuk asfalt, 13.175 metre alt yapı hattını tamamlayarak Edremitli vatandaşların hizmetine açan Belediye birimleri çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Edremit Belediye Başkanı Av. Tuncay Kılıç görevi devir almadan önce ihmal edilen alt yapı ve yol çalışmalarını standartların üzerine çıkartmak için gece gündüz demeden ekipleriyle çalıştıklarını ifade ederken Edremit halkı her şeyin en iyisine layık dedi.

BORÇ OLSADA HİZMET DURMAYACAK…
İlk döneminde sıfır borçla teslim ettiği belediyenin İkinci dönemi öncesinde büyük bir borç batağında olduğunu söyleyen başarılı belediye başkanı bu durumu hizmetlerin önünde bir engel olarak görmediğini bu şehri kötü yönetenlerin hatalarının bedelinin vatandaşlara ödetilemeyeceğini özellikle belirtirken şartları zorlayarak belediye tarihinde görülmemiş çalışmalara imza attıklarının altını çizdi. Şehrin kilit noktalarından gösterilen Azerbaycan Bulvarında ki çalışmaları da bizzat yakından takip eden Av. Tuncay Kılıç Körfez’e örnek olacak bir projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Daha öce bir çok kazanın yaşandığı yolda aydınlatma ve refüj çalışmalarının da yapılacağını söyleyen belediye yetkilileri kısa sürede buradaki işlemi tamamlayarak şehrin bir diğer önemli noktası olan Menderes Bulvarında da benzer bir projeyi hayata geçireceklerinin müjdesini verdiler. Belediye Hizmetlerinin duramayacağını özellikle ifade eden Av. Tuncay Kılıç yol ve alt yapı çalışmalarının sadece bu iki bulvardan ibaret kalmayacağını bir çok mahalle ve ara sokaklarda dahil çalışmaların aralıksız devam edeceğini söylerken tek amaçlarının Körfez’in kalbi olan Edremit’i daha modern, daha çağdaş bir şehir haline getirmek olduğunun altını çizdi.

 


Etiketler: edremit - tuncay kılıç - parke taş - azerbeycan bulvarı -
Kaynak: admin

Diğer EDREMİT haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.